Kutsu Rakennustaiteen Seura ry:n sääntömääräiseen syyskokoukseen

 
Rakennustaiteen Seuran syyskokous järjestetään Tieteiden talolla (Kirkkokatu 6, Helsinki) torstaina 1.12.2022 klo 16.30 alkaen. Ennen kokouksen virallista osuutta tutustumme Tieteiden talon peruskorjaukseen, jonka suunnittelusta ovat vastanneet Arkkitehtuuri- ja muotoilutoimisto Talli Oy ja Wilhelm Helander, Juha Leiviskä, arkkitehdit SAFA. Hanketta meille esittelevät pääsuunnittelija Minna Lukander ja arkkitehti Vilhelm Helander.

Tarjoiluja varten toivomme ilmoittautumista sihteerille osoitteeseen rakennustaiteenseura@gmail.com mieluiten viimeistään viikkoa ennen kokousta. Ilmoittautumattakin saa kokoukseen kuitenkin osallistua.

Kauempana asuville jäsenillemme tarjoamme mahdollisuuden osallistua Teamsin välityksellä itse kokoukseen sekä sitä ennen Tieteiden talon esittelyyn kierrosta lukuun ottamatta. Etäosallistujien tulee ilmoittautua sähköpostitse sihteerille osoitteeseen rakennustaiteenseura@gmail.com viimeistään kokouspäivänä klo 12. Sihteeri lähettää kokouslinkin ja ohjeet ilmoittautuneille.

Kokouksen esityslista:

1. Kokouksen avaus
2. Valitaan kokouksen puheenjohtaja, sihteeri, kaksi pöytäkirjantarkastajaa ja tarvittaessa kaksi ääntenlaskijaa
3. Todetaan kokouksen laillisuus ja päätösvaltaisuus
4. Hyväksytään kokouksen työjärjestys
5. Vahvistetaan seuraavan kalenterivuoden toimintasuunnitelma ja tulo- ja menoarvio sekä sen yhteydessä sääntöjen 5 §:ssä mainittujen maksujen suuruudet, samoin kuin yhdistyksen toimihenkilöille suoritettavat palkkiot
6. Valitaan johtokunnan puheenjohtaja sekä uudet jäsenet erovuorossa olevien tilalle
7. Valitaan yksi toiminnantarkastaja ja varatoiminnantarkastaja tulevaa tilikautta varten
8. Kokouksen päätös

Vuoden 2023 toimintasuunnitelma on luettavissa tästä, ja tulo- ja menoarviota voit tarkastella tästä.

Lämpimästi tervetuloa!
« Takaisin