KUTSU RAKENNUSTAITEEN SEURA RY:N SÄÄNTÖMÄÄRÄISEEN SYYSKOKOUKSEEN

 

Rakennustaiteen Seuran syyskokous järjestetään ma 9.12.2019 klo 17 alkaen Arkkitehtuurimuseon (Kasarmikatu 24, 00130 Helsinki) kolmannen kerroksen kokoushuoneessa. Aluksi, ennen varsinaista kokousta, museon va. näyttelypalveluiden päällikkö Marja Rautaharju ja amanuenssi Joona Rantasalo esittelevät tulevan vuoden kiinnostavaa näyttelyohjelmaa, ja luvassa on myös tarjoilua. Kokouksen jälkeen on mahdollista tutustua museossa esillä olevaan Alvar Aallon jalostettu maisema -näyttelyyn.

HUOMIO:

Kokousvieraita kehotetaan saapumaan paikalle täsmällisesti, sillä museo on maanantaisin suljettu eikä ulko-ovea voida pitää avoinna koko aikaa. Jos kuitenkin sattuisit saapumaan myöhässä klo 17 jälkeen, sisään pääsee soittamalla sihteerille (040 595 0982).

Tervetuloa!

Kokouksen esityslista:

1. Kokouksen avaus
2. Valitaan kokouksen puheenjohtaja, sihteeri, kaksi pöytäkirjantarkastajaa
ja tarvittaessa kaksi ääntenlaskijaa
3. Todetaan kokouksen laillisuus ja päätösvaltaisuus
4. Hyväksytään kokouksen työjärjestys
5. Vahvistetaan seuraavan kalenterivuoden toimintasuunnitelma ja tulo- ja
menoarvio sekä sen yhteydessä sääntöjen 5 §:ssä mainittujen maksujen
suuruudet, samoin kuin yhdistyksen toimihenkilöille suoritettavat palkkiot
6. Valitaan johtokunnan puheenjohtaja sekä uudet jäsenet erovuorossa olevien
tilalle
7. Valitaan yksi toiminnantarkastaja ja varatoiminnantarkastaja tulevaa
tilikautta varten
8. Kokouksen päätös.

Toimintasuunnitelma sekä tulo- ja menoarvio esitetään kokouksessa.

« Takaisin